Dziewczyno – napraw samochód

» Stworzyła to dnia sie 19, 2023

Dziewczyno – napraw samochód

Ciężko wyobrazić sobie w naszym kraju życie bez samochodu osobowego. W dużych miastach jak Kraków jest jeszcze sprawnie funkcjonująca komunikacja zbiorowa obsługiwana przez autobusy, trolejbusy i tramwaje i nadzorowana przez miejscowy samorząd.

Na prowincji jednak, małych miasteczkach i wsiach niemożliwa jest rezygnacja ze sprawnego, przebadanego w stacji kontroli pojazdów, samochodu osobowego z ważnym przeglądem rejestracyjnym. W takich miejscach zwykły sklep spożywczy oddalony jest czasem nawet o kilka kilometrów. Miejsce pracy zaś to dystans do przebycia o wiele większy. Dodatkowo trzeba jeszcze zawieść dzieci do szkoły.

Samochodów jest całe mnóstwo

To powoduje, że Polska jest w czołówce krajów europejskich z liczbą aut w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Ale – ważne jest aby auto, którym się poruszamy na co dzień, było w pełni sprawne. Dlatego każdy samochód przynajmniej raz na rok musi przejść przegląd rejestracyjny.

Jak wykonać przegląd rejestracyjny?

Nie może on być wykonany w pierwszym lepszym serwisie samochodowym. Aby wykonać przegląd, kierowca musi udać się ze swoim samochodem do stacji kontroli pojazdów. Zwykle taka stacja prowadzona jest przez firmę prywatną, ale otrzymała na mocy obowiązującego prawa certyfikat do wykonywania przeglądów rejestracyjnych. W trakcie takiego badania sprawdzone zostaną podstawowe elementy naszego samochodu. Jeśli wszystko będzie dobrze, można będzie nim jeździć przez kolejny rok.

Pomyślmy jak to rozwiązać

Jeśli zaś pojawią się jakieś wady, należy będzie je niezwłocznie naprawić. Tylko przebadane auto, z ważnym przeglądem rejestracyjnym, może przemieszczać się po polskich drogach. Badanie wykonane w stacji kontroli pojazdów ma zapewnić, że auto jest sprawne. Wtedy, jeśli dojdzie do wypadku, o wiele mniejsze będzie prawdopodobieństwo, iż stało się to z powodu niesprawnego sprzętu, ale zawiniły inne czynniki – ludzkie, pogoda, zła droga. Warto na przegląd umówić się nieco wcześniej.

Jak wspomnieliśmy, po Polsce jeździ dużo samochodów, więc w stacjach kontroli pojazdów zazwyczaj są kolejki. A badanie diagnostyczne koniecznie trzeba wykonać przed końcem ważności poprzedniego przeglądu wykonanego rok wcześniej. Pamiętajcie o tym, jeśli podróżujecie samochodem. Jeśli auto nie będzie dopuszczone do ruchu, możecie mieć spore kłopoty. Mandaty po ostatnich podwyżkach są całkiem spore, przegląd zaś drogi nie jest – zaledwie około stu złotych. Jest to wydatek, jaki ponieść trzeba każdemu kierowcy raz do roku.