Psychoterapeuta Wrocław

Psychoterapia przyda się każdemu

Od dobrych dziesiątek lat jednym z najchętniej wybieranych kierunków studiów w Polsce są kierunki humanistyczne. O ile można zastanawiać się, czy potrzeba nam tupu socjologów czy politologów (często takie osoby po studiach wykonują zawód inny, niż wyuczony), o tyle nie ma powodów oburzać się, że maturzyści, a przede wszystkim maturzystki wybierają psychologię.

Psychoterapia przyda się każdemu

Zwykle bowiem jeśli taka osoba jest życiowo ogarnięta, nie będzie miała problemu, aby założyć swój własny gabinet oferujący psychoterapię. I bardzo dobrze, ponieważ żyjemy w świecie, w którym pomoc profesjonalnego, dobrze wykształconego psychoterapeuty jest wielu ludziom bardzo potrzebna. Weźmy na przykład pod uwagę takie miasto jak Wrocław, czy którykolwiek inny duży ośrodek w naszym pięknym kraju.

Jak we Wrocławiu znaleźć psychoterapeutę?

Poradni we Wrocławiu jest mnóstwo. Przykładem jest psychoterapeuta olgarymkiewicz.pl. Wystarczy to sprawdzić chociażby w wyszukiwarce na Facebooku. Wpiszemy tam hasło „psychoterapeuta Wrocław” i wyskoczą nam setki gabinetów, oferujących terapię zarówno prywatnie, jak również refundowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Rozmyślania nad zawodem psychoterapeuty

Czy ci wszyscy psychoterapeuci, skoro tylu ich jest, mają dostateczną liczbę pacjentów, aby móc utrzymać się ze swojej pracy? – mój gabinet działa cały dzień od poniedziałku do piątku, a jest nas tutaj dwója psychologów – powiedział nam jeden z psychoterapeutów prowadzących swoją praktykę właśnie we Wrocławiu. – Gdybyśmy chcieli, otworzylibyśmy się w weekend, ale przecież każdy człowiek musi czasem odpocząć dodaje nasz rozmówca. Skąd więc bierze się ten fenomen dużego zapotrzebowania na profesjonalnie prowadzoną terapię?

Czemu ludzie szukają psychoterapeuty?

To bardzo dobre pytanie, na które w sumie nie znamy odpowiedzi. Opcje, które rozważamy, są w sumie dwie. Być może ludzie mają coraz więcej problemów życiowych, których nie potrafią rozwiązać sami, dlatego zwracają się po pomoc do psychoterapeuty. A pomóc może na przykład psychoterapeuta psychodynamiczny. To możliwe, bo przecież żyjemy w zabieganym świecie, w którym na nic nie ma czasu, a przecież każdy jeden człowiek potrzebuje wyhamować. Druga opcja: ludzie zawsze mieli problemy ale w miarę rozwoju wiedzy psychologicznej bardziej zdają sobie sprawę z ich istnienia.